Linki do stron

 

Home

Formaty video kasetowe:

Betamax

Video 2000

VCR LP

CVC

Cartrivision

V-Cord

Quasar VX

Akai VK

Omnivision EIAJ-2 Cartridge

PXL-2000

 

Digital Audio Video:

Video 8 Multi PCM DAV

 

Formaty dysków video:

CED Video Disc

VHD Video Disc

 

Formaty kasetowe audio:

Elcaset

 

Kontakt

O mnie

 

Martin Evans jest niezwykłym pasjonatem, którego strona internetowa stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat licznych modeli takich jak BETA, VIDEO 2000, U-Matic, BETACAM oraz BETACAM SP. Jego niesamowita kolekcja zawiera kompleksowe opisy tych technologii, które przywołują ducha przeszłości i oddają niezwykłą historię tych niezastąpionych urządzeń. Co więcej, cieszy mnie, że mogłem wnieść swój skromny wkład w tę niezwykłą kolekcję.           

     www.palsite.com

 

Wielka potęga starych formatów. Pełno urokliwych fotografii profesjonalnych szpulowych i kasetowych magnetowidów, wszystkich tych, które istniały jeszcze przed erą Betamax i VHS. Odkryjcie gif-y zapisane na dyskach winylowych, które pochodzą z lat 30. XX wieku! A co powiecie na kamerę na kasety magnetofonowe? Wśród wymienionych wcześniej formatów znajdziecie takie perełki jak V-Cord, Quasar VX, Akai VT-300, a także Akai VT 100, 120 i wiele innych fascynujących urzadzeń szpulowych.

  www.labguysworld.com

 

Strona holenderska zaprasza do odkrywania fascynującej historii telewizji, prezentując szeroki wybór opisanych modeli starych telewizorów, zarówno czarno-białych, jak i kolorowych. Znajdziecie tutaj obszerną kolekcję różnych formatów wideo, w tym szpulowych i kasetowych. Dodatkowo, strona oferuje wiele linków do innych witryn poświęconych tematyce telewizji. Zaskoczeniem może być obecność informacji na temat telewizorów radzieckich, które również są tu dokładnie opisane.

  www.marcelstvmuseum.com

 

Niezwykle fascynująca nawigacja strony. Większość formatów wideo na kasetach oraz dyskach optycznych, wraz z dodatkowymi informacjami na temat prototypu polskiego systemu pojemnościowego wideo stworzonego przez firmę Fonica w roku 1980.

  www.totalrewind.org

 

Z przyjemnością informuję, że moja strona Superbetamax.pl, została oficjalnym partnerem wystawy "Wideoświat - Powrót do kaset VHS" w renomowanym Muzeum Kinematografii w Łodzi. To dla mnie zaszczyt móc współpracować z tak prestiżową instytucją, promującą historię i dziedzictwo kinematografii. Dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wystawa czasowa odbywa się w dniach 20 kwietnia do 1 września 2024.

  Wideoświat. Powrót do kaset VHS

 

(Best viewed with Internet Explorer 6.0 or later. Resolution: 1024x768 True Colour or better.) 

Marek Górecki's superbetamax.pl on the website since October 2003.
Last updated: 
 02.01.2024 (Kłodzko)